KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11007375
*
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:46:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 12:45:53
1
350 kr
2/4 09:59:51
2
Vinnande bud
2/4 10:11:13
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30
*
Bengt Arkö
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 12:45:53 | 1 | 350 kr |
| 2/4 09:59:51 | 2 | Vinnande bud |
| 2/4 10:11:13 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:30



